Ziemassvētki sabraukuši

Ziemassvētku sabraukuši rakstītām kamanām, 
Tekat bērni saņemat basajāmi kājiņām..

Ziemassvētki mūsdienās jau sen vairs netiek gaidīti basajām kājiņām un arī nebrauc tie vairs rakstītām kamanām. Šobrīd ziemas saulgrieži mums atnāk ar nebeidzamu iepirkšanos un dāvanu meklēšanu, taču ne vienmēr. 

Joprojām Latvijā ir cilvēki, kas spēj pretoties komercializācijai un iepērkas tikai tik, cik nepieciešams svētku galdam. Dāvaniņas viņi gatavo paši un atlikušo naudu izlietot labākiem mērķiem vai noziedo labdarībai. Rezultātā prieks ir tieši tāds pats vai pat lielāks nekā iztērējot kaudzi naudas dāvanām, bet vienlaikus tiek iepriecināti arī tie cilvēki, kuriem ikdienā klājas grūtāk. 

Kā raucas balta dieniņa,
Arvien, arvien vēl īsāka!
Vēl melna nakts, kad jāceļas,
Vēl pusdiena, kad satumstas –
Un raucas vēl!
Un raucas vēl!

Nu nebēdā, nāks ziemsvētki!
Būs beigti tumsas biedoņi.
Tik eglītes vien dedzinat!
Ij saulīti tad iedegsat, –
Un diena augs,
Un diena augs!
(Avots: e-bibliotēka, Autors: Rainis)

Šobrīd dienas kļūst aizvien īsākas un reizēm vispār neizdodas ieraudzīt dienasgaismu, jo pa dienu sanāk būt tikai pa darbu. Nebēdājiet, tūlīt klāt būs Ziemassvētki un varēsim dedzināt svecītes un cept piparkūkas. Neskatoties uz to, kā iet ikdienas dzīvē svētku un gadskārtu rits ir nemainīgs. Šajā ritumā mēs varam spēcināties un gūt mierinājumu, ka viss, kas notiek, notiek uz labu. Rainis to zināja un to zināja arī mūsu senči. Priecīgus Ziemassvētkus.