Latvijas labākie interneta veikali

Latvijā ir vairāki simti internetveikalu, taču tikai neliela daļa no tiem ir paši populārākie un uzskatāmi arī par labākajiem. Mums ir samērā daudz speciālizētie e-veikali, kas ļauj iegādāties noteikta sortimenta preces un daži universālie interneta veikali, kuros tiek pārdots praktiski viss.

Atkarībā no pircēju vajadzībām un prioritātēm internets ir vieta, kur pirkt visdažādākās preces un pakalpojumus. Populārākās kategorijas ir apģērbi, apavi, elektrotehnika un sadzīves tehnika, skaistumkopšana un veselība, auto rezerves daļas, smaržas, pārtikas preces, dāvanas, preces jaunajām māmiņām un bērniem, saimniecības preces, auto un atpūtas preces, apakšveļa, intīmpreces kā arī biļetes internetā un citas preces.

Tā kā preču klāsts ir plašs ir svarīgi saprast, kuras no tām jūs reāli lietojat. Cilvēkiem, kas pērk elektroniku pazīstamāks būs 1a.lv, 220.lv un xnet.lv. Biļešu pircēji noteikti būs dzirdējuši bilesuparadize.lv un bilesuserviss.lv vai kādu no mazākiem, piemēram, bezrindas.lv. Vienlaikus pastāv arī pārtikas tirgotāji – svaigi.lv, barbora.lv, rimi.lv, nuko.lv, kā arī simtiem, iespējams, pat tūkstošiem dažādu mazo tirgotāju.

Atrast tos visus un salīdzināt cenas internetā palīdz interneta veikalu agregatori un salīdzināšanas servisi. Latvijas iedzīvotāju vidū šādu internetveikalu servisu izmantošana kļūst aizvien populārāka, lai varētu salīdzināt, kur Pirkt.lv par zemāku cenu vai vienkārši atrast, kur iegādāties konkrēto preci. Tas ļauj ietaupīt laiku, naudu un veikt konkrētu pirkumu, neizejot no savas mājas. Nereti ārzemju interneta veikali piedāvā izdevīgākus nosacījumus, taču jārēķinas, ka laiks līdz preces saņemšanai var pārsniegt 14 vai 21 dienu. Tieši piegādes laiks ir tas nosacījums, kas ļauj Latvijas interneta veikaliem konkurēt ar ārzemju preču piegādātājiem.

Pētījumi liecina, ka pēdējo 10 gadu laikā e-komercijas sektors Latvijā aizvien vairāk attīstās. Cilvēki ir pieraduši iepirkties internetā un vairs nav vajadzības pārvarētu uzticības barjeru. Pircēji meklē zemākas cenas, salīdzina dažādu pārdevēju piedāvājumu un atsauksmes internetā un veic pirkumus tiešsaistē bez liekas šaubīšanās. Piemēram, biļešu pasūtīšana internetā ir kļuvusi sevišķi populāra, jo pat Latvijas lielākie teātri – JRT, Daile, Nacionālais teātris piedāvā iesēju nopirkt biļetes online vidē. Tas nozīmē, ka iepirkšanās internetā kļūst ierasta arī tiem cilvēkiem, kas ikdienā nekādus pirkumus tiešsaistē nekad nav veikuši, taču vēlas apmeklēt kultūras un mākslas pasākumus.

Kas pircējiem interneta veikalos ir svarīgākais?

Atkarībā no pircēju rocības un līdzšinējiem ieradumiem ir iespējams izdalīt vairākus kritērijus, kas ir būtiskākie, pieņemot lēmumu par konkrēta internetveikala izvēli:

  • izdevīgas cenas (cenu salīdzināšana pirms pirkuma veikšanas ir svarīgākais nosacījums);
  • prece ir uzreiz pieejama noliktavā (ātri piegādes termiņi);
  • bezmaksas piegāde (visi grib iepirkties pēc iespējas lētāk. Bezmaksas piegāde ir patīkams bonuss);
  • veikala uzticamība (uzticams un iecienīts interneta veikala zīmols palīdz pārdot vairāk);
  • preču atgriešanas garantija (Latvijā šis punkts ir noteikts likumos un to ir jāievēro visiem internetveikaliem);
  • pievilcīgs mājaslapas dizains (internetveikalu īpašniekiem ir jāpiedomā pie veikala izskata);
  • ērtas norēķinu iespējas (skaidra nauda, preci saņemot, bankas pārskaitījumus, kredītkarte – šie ir galvenie apmaksas veidi. Daļa pircēju Latvijā arī vēlas maksāt par precēm ar paypal).
  • kuponi un dāvanas (iepirkties ar atlaidēm vēlas visi, kuponi vai lojalitātes programmas pastāvīgiem klientiem palīdz palielināt pārdošanas apjomus).

Gadījumos, kad iegādātā prece ir neatbilstoša (slikta kvalitāte, neatbilst aprakstam), pircējiem Latvijā vienmēr ir iespējams vērsties PTAC un censties panākt savu tiesību aizsardzības nodrošināšanu, iesaistot Latvijas patērētāju tiesības uzraugošās institūcijas.

Kopumā Latvijas labākie internetveikali nodrošina netraucētu iepirkšanās pieredzei, plašu preču sortimenu un konkurētspējīgas cenas. Tā rezultātā pircējiem ir grūti atrast iemeslus, kādēļ nepirkt preci brīdī, kad tā tiešām ir vajadzīga. Nenoliedzami lielākais konkurents Latvijas e-veikaliem ir aliexpress.com, kura preču klāsts ir nesalīdzināmi lielāks kā pašmāju interneta vekalos, bet cenas vairumā gadījumu zemākas. Vienīgais iemesls, kādēļ Latvijas e-veikali joprojām spēj pastāvēt, saskaroties ar globālu konkurenci, ir atšķirīgie piegādes termiņi. Iepērkoties aliekspress, jāreķinas, ka līdz preču atvešanai paiet ilgāks laiks un ne visi ir gatavi gaidīt.