Edarbs – Darbs mājās internetā

Edarbs, vai darbs no mājām internetā, saņemot par to pienācīgu atalgojumu nav sapnis. Latvijā ir daudzi, cilvēki, kas strādā no mājām, bet ASV šādā veidā ir nodarbināti vairāki miljoni iedzīvotāju. Arī Tu vari sākt strādāt no mājām jau pavisam drīz.

Kas vajadzīgs, lai darbs mājās būtu iespējams ?

Svarīgākais, lai sāktu strādāt no mājām ir ticība. Jā, Tu nepazīsti nevienu, kas to dara, taču ļoti daudziem tā ir ikdiena un arī Tu to varēsi,  ja vien patiešām gribēsi.

Nākamais solis ir rūpīgi izvērtēt savu kvalifikāciju un atklāt jaunas prasmes. Tu būsi pārsteigs, cik daudz patiesībā vari izdarīt. Lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju liekas, ka darbs internetā ir iespējams tikai tulkiem, grāmatvežiem un programmētājiem, taču tā nav taisnība. Internetā iespējams pārdot gan preces, gan piedāvāt ļoti plašu pakalpojumu klāstu:

 • mājas lapu veidošana, uzturēšana (hostings), dizains;
 • psiholoģija;
 • valodu apmācība;
 • astroloģija;
 • reklāmas pakalpojumi;
 • telemarketings;
 • tehniskais atbalsta speciālists;
 • tūrisma vai reklāmas aģents;
 • internta satura veidotājs, redaktors;
 • virtuālais aisistents;
 • seo vai partnermarketinga speciālists;
 • skolotājs;
 • konsultācijas par dažādām tēmām (izmantojot skype).

Cilvēki, kas spēj atri un kvalitātīvi veidot saturu dažādiem interneta projektiem, kā arī prot tos padarīt populārus kļūst aizvien pieprasītāki. Piemēram, būvniecības uzņēmumi (atkarībā no projekta) būtu gatavi maksāt vairākus simtus pat tūkstošus par klienta piesaistīšanu.  Labi, ja proti latviešu valodā rakstīt par dažādām tēmām, taču vēl labāk, ja proti to darīt kādā no lielajām pasaules valodām – angļu, spāņu, vācu. Ja zini svešvalodas darbs mājās var kļūt daudz ienesīgāks, jo par pakalpojumu par ko Latvijā maksā pāris eiro ārzemēs nereti maksāt piecas vai pat desmit reizes vairāk.

darbs no mājām

Lai uzsāktu darbu no mājām intenetā Tev būs vajadzīgs dators ar interneta pieslēgumu un savu prasmju izvērtējums. Kad esi sapratis, ko proti darīt un, kas padodas vislabāk, atliek pāriet pie izpildes fāzes. Ja neesi pārliecināts par virzienu, taču ir gribēšana, atsūti vēstuli un izdomāsim kopā piemērotāko variantu. Mūsu pieredzē ir cilvēki, kas no pilnīgiem iesācējiem tepat Latvijā ir kļuvuši par vairāku uzņēmumu īpašniekiem un pelna mājās vairāk nekā iepriekš algotā darbā.

Ja internets Tevi tomēr neinteresē, bet proti darboties ar rokām, vari veidot savus amatniecības izstrādājumus un pārdot tos dažādās interneta vietnēs. Pieprasījums pēc kvalitatīviem izstrādājumiem pasaulē ir milzīgs, taču jāmāk savas prasmes arī prezentēt. Kvalitatīvs apraksts, fotogrāfijas un pat video nosaka to, kādēļ šķietami līdzīgi produkti tiek tirgoti par atšķirīgām cenām un gūst atšķirīgus panākumus.

Ko darīt, ja nav nekādas prasmes, bet tomēr ir motivācija ?

Ja esi izlēmis, ka darbs mājās ir Tev vispiemērotākais, taču trūkst jebkādas prasmes ir laiks mācīties. Dzīve nav sprints, bet drīzāk maratons, kurā iecerēto sasniedz ar lielāku gribasspēku apveltītie. Tu šobrīd strādā, taču darbs tevi garlaiko vai neapmierina, izpēti, kāda kvalifikācija ir vajadzīga, lai strādātu no mājām.  Iespējams, ka tās apgūšanai ir vajadzīgi pāris mēneši vai gads. Kad izvēle ir izdarīta, sāc rīkoties. Ar katru dienu Tu būsi tuvāk savam mērķim un rīt tam būsi jau tuvāk par vienu dienu, bet pēc nedēļas par vienu nedēļu tuvāk. Nav svarīgi vai Tev ir 18, 30 vai 50 gadi, katram no mums ir iespēja mainīt nodarbošanos un to pat vajag darīt, lai neiesūnotu. Joprojām trūkst motivācija ? Iztēlojies, ka apgūstot prasmes Tu varēsi staigāt pa māju un strādāt kaut vai pidžammā, kamēr citi katru rītu skries uz darbu. Nepārproti, darbs no mājām internetā nereti var aizņemt pat vairāk laiku nekā darbs no plkst. 9.00 līdz plkst. 18.00, taču Tu pats būsi sava laika noteicējs un tas jau ir solis tuvāk brīvībai.

Panākumu atslēga ir uzņēmība un darbs mājās prasa uzņēmību, jo to darot Tu palēnām kļūsi par pašnodarbināto vai uzņēmēju. Lai gūtu peļņu Tev būs jāiemācās pārdot savas preces vai pakalpojumus vai jāatrod kādu, kas to dara, bet tas ir to vērts. Ja vēlies nodibināt uzņēmumu (sia) vai vajadzīgs darbs internetā – atraksti, mēs izdomāsim kādu variantu.

Papildinājums

Viens no būtiskākajiem traucēkļiem, lai uzsāktu strādāt no mājām ir mazdūšība. Absolūti lielākā daļa atmet ar roku saviem sapņiem vēl pirms tie ir uzsākti. Tas ir tāpat, kā pašas briesmīgākās lietas mūsu dzīvē ir tās, kuras nekad nav notikušas. Spēja iedomāties pašu sliktāko scenāriju ir iemācīta, taču no tās var atteikties. Piemēram, Polijā darbojas projekts “pożyczki dla bezrobotnych“, kura ietvaros Polijas iedzīvotājiem ir iespēja salīdzināt dažādus mikro kredītu veidus. Ja varam ticēt publikācijām presē, tad arī šis projekts tika izveidots strādājot no mājām.